top of page

Teksel Tekstil Ar&Ge Departmanı Sunar

Güncelleme tarihi: 13 Eki 2023

Teksel Tekstil Ar&Ge Departmanı üstün özelliklerle donatılmış SAF GÜMÜŞ ve UMORFİL elyaf karışımlı ipliği Silverion Collagen'i gururla sunar.
Teksel Tekstil Ar&Ge departmanı Saf Gümüş kaplı ürünler üzerinde uzun yıllar çalışmalar yaparak, sürdürülebilirlik hedeflerinize katkıda bulunmanızı sağlayacak Silverion Collagen ipliğini tasarlamıştır. Silverion Collagen ipliği %60 Umorfil, %35 Pamuk, %5 Saf Gümüş elyaflarının karışımıyla kullanıcılara optimum faydayı vermektedir.


İplikte kullanılan Umorfil elyafı, atık balık pullarından elde edilen kolajen peptidin; supramoleküler teknoloji kullanılarak viskona eklenmesiyle üretilmektedir. Saf gümüş kaplı elyaf ise %99,99 saflık oranında olup, iyon salınımı tekniği ile ipliğimize çeşitli fonksiyonel özellikler katmaktadır.


Silverion Collagen akredite kurumlardan alınan Anti- Statik, Anti-Bakteriyel ve Anti-Fungal test sertifikalarına sahiptir. Bunların yanı sıra Silverion Collagen ipliği ile üretilen kumaşlar akredite laboratuvarlarda gerçekleştirilen testler sonucunda Anti-UV (UPF 50+), Anti-Pilling ve Termal Performans Etkinlik sertifikalarını da almıştır. Ayrıca, özel bir laboratuvardan alınan Anti-Aging sertifikası da bulunmaktadır.


Silverion Collagen ipliği içeriğinde bulunan Umorfil ve Saf Gümüş elyafları; Oeko-Tex Standard 100 Class-I sertifikasına sahip olduklarından, ürünümüz gerçek bir cilt dostudur. İpek gibi yumuşak, yün kadar üstün nem tutma özelliğine sahiptir.

35 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page