top of page
Silverion Collagen Türkçe_16.10.2023 (1).jpg

Silverion Collagen

Saf Gümüş & Umorfil elyaflarının eşsiz birleşimi...

loader,gif

Saf Gümüş

Saf Gümüş, poliamid 6 ve 6.6 üzerine kaplanarak elyaf, filament ve kumaş formlarında tekstil ürünü olarak kullanılmaktadır.

 

Silverion Collagen ipliğimizde kullandığımız %99,99 saflıktaki gümüş kaplı elyaf, iyon salınımı tekniği ile ipliğimize Anti-Statik, Anti-Bakteriyel ve Anti-Mantar özellikler katmaktadır. Saf Gümüş, oligodinamik etkinliği sayesinde 650 farklı türde bakterinin ve mikrobun DNA’sını parçalayarak çoğalmalarını engellemektedir.

kisspng-oeko-tex-textile-certification-technical-standard-garment-5adf8092209429.048491111

Karışımdaki Saf Gümüş elyafı tüm dünyada kabul edilen Oeko-Tex Standart 100 Class-I sertifikasına sahiptir. En katı sınıf olan Class-I seviyesi, bebeklerde dahi elyafın cilde teması halinde herhangi bir problem ortaya çıkmadığını tescil etmektedir. Saf Gümüş elyafımız tüm tekstil ürünlerinde güvenle kullanılmaktadır.

İpliğimizin içeriğinde insan sağlığına zararlı olan nano gümüş kesinlikle kullanılmamıştır.

Umorfil Beauty Fiber

Silverion Collagen ipliğimizde kullanılan Umorfil Beauty Fiber Camangi Corporation firması tarafından tasarlanmıştır. Umorfil Beauty Fiber, atık balık pullarından gelen kolajen peptidin; supramoleküler teknoloji kullanlarak viskona eklenmesiyle üretilmektedir.

Umorfil Beauty Fiber, ipek gibi yumuşak, yün gibi yüksek nem tutma özelliklerine sahiptir.

Silverion Collagen Türkçe_11.10.2023 (2).jpg

Umorfil Beauty Fiber %100 biyobozunabilirlik (DIN CERTCO) özelliğine sahiptir. Aynı zamanda upcycle teknolojisi ile atık yönetimini destekleyen çevre dostu bir elyaftır. Bu sayede sürdürülebilirliğe katkı sağlamaktadır.

İpliğimizin karışımında kullanılan Umorfil Beauty Fiber da Saf Gümüş elyafımız gibi Oeko-Tex Standart 100 Class-1 sertifikasına sahiptir.

Silverion Collagen

Saf Gümüş elyafının eşsiz özellikleri ve Umorfil Beauty Fiber ’ın doğallığı Silverion Collagen ipliğinde birleştirilmiştir.

 

Silverion Collagen ipliği %60 Umorfil Beauty Fiber, %35 Pamuk, %5 Saf Gümüş elyaflarının karışımıyla optimum faydayı sunmaktadır.

İpliğimiz uluslarası alanda akredite test laboratuvarından alınan Anti-Bakteriyel ve Anti-Mantar test sertifikalarına sahiptir. Bu sertifikalara ek olarak, özel bir laboratuvardan alınan Anti Aging (Yaşlanma Karşıtı) etkinlik testini de başarıyla geçmiştir. Akredite test laboratuvarlarında gerçekleşen test sonuçlarına göre Anti-Statik etkiye sahip olduğu gözlemlenmiştir.

 

Ayrıca, Silverion Collagen ipliğimiz ile üretilen kumaşlar akredite laboratuvarlarda gerçekleştirilen testlerin sonucunda Anti-UV (UPF 50+), Anti-Pilling ve Termal Performans sertifikalarını da almıştır.

Silverion Collagen

Anti-Bakteriyel: %99,99 oranındaki Saf Gümüş, oligodinamik etkinliği sayesinde 650 farklı türde bakterinin ve mikrobun DNA’sını parçalayarak çoğalmalarını engellemektedir. İpliğimiz güçlü Antibakteriyel özelliği sayesinde kendi kendini de temizleyebilmektedir. Bu özelliği sayesinde kullanıldığı ürünün sık yıkanmasını gerektirmeyerek, doğaya ve ekolojik dengeye de katkı sağlar.

Anti-Statik: Anti-statik özelliği sayesinde kullanıcıda statik elektriğin birikmesini engeller.

360_F_342349815_dNPxGhlFTiXp40JR0Mv3gp0jn8bQ553Z_edited.jpg
anti-aging-formula-cosmetics-badge-logo-icon-vector-46705151_edited.jpg

Anti-Mantar: İpliğimiz ile üretilen nihai ürün cilde temas edilen yerlerde tahriş ve kaşıntının önlenmesine destek olarak, kullanıcıların gün boyu konforlu hissetmelerini sağlar.

 

Anti-Aging: Atık balık pullarının yapısından gelen kolajen peptid amino asitleri ve Saf Gümüş’ün iyonlaşma özelliği sayesinde yaşlanma belirtilerinin azalmasına yardımcı olarak cildin daha sağlıklı kalmasına destek olur.

Isıl Direnç: İpliğimiz ile üretilen nihai ürün, her mevsimde ideal sıcaklıkta kalınmasını sağlayan termal ısı performansı sunar.

Anti-UV : Güneşten gelen zararlı UV ışınlarına karşı yüksek derecede (UPF 50+) koruma sağlar.

Anti-Pilling: İpliğimiz akredite laboratuvarlarda gerçekleştirilen pilling testini başarıyla geçmiştir.

Kullanım Alanları

İpliğimiz yuvarlak örgü, çorap, eldiven, seamless ve triko gibi pek çok farklı sektörde kullanılabilecek özelliklerde üretilmiştir.

Silverion Collagen ipliğimizi kullanan sektör üreticileri arasında iç çamaşırları, sporcu kıyafetleri, hamile ve bebek ürünleri, parmaklı çorap, eldiven ve korse gibi faydalı ürünler geliştiren firmalar bulunmaktadır.

Silverion Collagen Türkçe_16.10.2023 (2).jpg
bottom of page